Markafoni kapatılıyor

Markafoni Online Alışveriş Sitesi Kapandı

Türkiye’de hizmet veren online alışveriş sitesi olan MARKAFONİ kapanma kararı aldı.

Markafoni kapatılıyor

Markafoni kapatılıyor

Online alışveriş devi olan Markafoni Türkiye’de olan hizmetini sonlandırma kararı aldı.

MARKAFONİ’den yapılan açıklama

Online alışveriş devi Markafoni konuyla ilgili yaptığı açıklamada “30 Haziran 2017” tarihi itibari ile markafoni.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlere üzülerek son veriyoruz. ifadelerine yer verildi. Henüz bir çok müşterilerinin siparişleri bulunduğu için hizmetin bir süre daha devam edilmesi gerekiyor. Siparişlerin takibi için kısa bir süre hizmet veremeye devam edileceği bildirildi.

Markafoni kapatılıyor

Markafoni kapatılıyor

Markafoni ilk fiziksel mağazasını geçtiğimiz yıl aralık ayında açmıştı mağazanın işleyişi konusunda henüz bir karar verilmedi. Akıbeti konusunda nasıl bir durum yansıyacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Vipindirim Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş. www.markafoni.com 2008 Mart ayında kuruldu. Giyim, Aksesuar, Kozmetik, Ayakkabı, Çanta, ve Dekorasyon olmak üzere bir çok kategoride ürün barındırıp internet üzerinden satış yapan şirket 2014 yılı itibari ile Naspers Grubu‘nun MIH Allegro BV Güney Afrikalı şirketin bünyesine dahi olmuştu.

Markafoni kapatılıyor

Markafoni kapatılıyor

NASPERS’TAN YAPILAN AÇIKLAMA

Türkiye’de hizmet veren markafoni yatırımcısı Naspers‘da konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklama Türkiye’de hizmet veren markafoni’nin kapatılması konusu ile ilgili kararın sadece Markafoni özelinde olduğunu, Bunun da iş modellerin diğer ülkelere göre farklı oluşundan kaynaklandığını belirtti.

Markafoni.com’un yaklaşık 7 Milyon üyesi bulunuyor. Aylık ziyaretçi sayısı ise 20 milyon olan online alışveriş sitesi markafoni kullanıcılarının yüzde 45’i erkek İstanbul,Ankara ve izmir’de bulunuyor. Siparişlerin yüzde 47’si. Anadolu’dan alınan siparişler ise yüzde 53’ü buluyor.

Markafoni.com satışların en kötü olduğu zamanlarda yapmış olduğu günlük satış cirosu 20 bin, Sezon zamanlarında ise 50-55 bin satış yapıyor. Kullanıcıların yüzde 40’ı mobil cihazdan bağlanırken Zizigo ve Enmoda‘da bu oran yüzde 30’larda yer alıyor.

Enmoda.com‘un kullanıcı sayısı 450 bin olarak belirlenirken bir diğer mobil uygulaması olan Zizigo.com‘un 900 bin kullanıcısı bulunuyor. Misspera.com‘un ise 100 bin üyesi bulunuyor. Bu şirketlerin müşteri portföyüne bakıldığı zaman Enmoda kullanıcıların yüzde 78’i, Zizigo kullanıcıların ise yüzde 76’sı ve sn olarak Misspera‘nın kullanıcılarının yüzde 66’sı ise kadın müşterileri bulunuyor. Bu müşterilerin yüzde 65’i 45 yaş ve üzerinde bulunuyor.

trendindir-markafoni

trendindir-markafoni-kullanıcı rakamları

Markafoni Online Alışveriş Sitesi Kapandı İçin Yorum Yap